Tesla Model S  0 - title image

Oficiálně potvrzeno. Tesla Model S Plaid zajela čtvrt míle za 9,23 sekundy!

Supersportovní automobily s násobně vyšší cenou jako například Bugatti Chiron nebo Ferrari SF90 mají nového vyzyvatele.

07 Jun 2021

Supersportovní automobily s násobně vyšší cenou jako například Bugatti Chiron nebo Ferrari SF90 mají nového vyzyvatele. Tedy alespoň v disciplíně zvané sprint na čtvrt míle.

Sedan Tesla Model S Plaid disponuje výkonem 1020 koní neboli 750 kW a z klidu na 100 km/h zrychlí oficiálně za 2,1 sekundy. Už to je neuvěřitelný údaj, ale nyní Tesla potvrdila údaj na čtvrt míle.

Před několika dny zajel s Modelem S Plaid čtvrt míle, známý moderátor Jay Leno skvělý čas 9,247 sekundy s maximální rychlostí 244,9 km/h.

Tesla však nyní zveřejnila ještě lepší údaje. Čtvrt míle tedy oficiálně model S Plaid zajel za 9,23 sekundy s maximální rychlostí 249,5 km/h.

Jediný elektromobil, který nyní dokáže s Modelem S Plaid soupeřit je Rimac Nevera, který díky mnohem vyššímu výkonu 1914 koní (1408 kW), dokáže zajet čtvrt míle za 8,6 sekundy. Nevera je však automobil s cenou 2 miliony Euro, zatím co Model S Plaid má cenu pouhých 117.000 Euro.

See Tech Specs - Tesla Model S

Tesla Model S Photos

Tesla Model S - Image 1 from the photo gallery Tesla Model S - Image 2 from the photo gallery Tesla Model S - Image 3 from the photo gallery Tesla Model S - Image 4 from the photo gallery Tesla Model S - Image 5 from the photo gallery Tesla Model S - Image 6 from the photo gallery Tesla Model S - Image 7 from the photo gallery Tesla Model S - Image 8 from the photo gallery Tesla Model S - Image 9 from the photo gallery Tesla Model S - Image 10 from the photo gallery Tesla Model S - Image 11 from the photo gallery Tesla Model S - Image 12 from the photo gallery Tesla Model S - Image 13 from the photo gallery Tesla Model S - Image 14 from the photo gallery Tesla Model S - Image 15 from the photo gallery

Related (Tesla Model S)

Latest News

Next Up (The Latest)